• kontakt@icie.com.pl

Jak zdobyłem awans zawodowy ucząc się języka angielskiego

Jak zdobyłem awans zawodowy ucząc się języka angielskiego

Witam!!! Jestem Svitlana z Kijowa, Ukraina. Biegłość w języku angielskim otworzyła w moim życiu nowe możliwości zawodowe. Dziś podzielę się z Tobą moją historią.

Uczyłam się angielskiego w szkole, ale po ukończeniu szkoły w ogóle nie używałam tego języka. Wiem, że angielski jest istotnym atutem we współczesnym środowisku biznesowym. Kilka razy próbowałem uczyć się języka samodzielnie korzystając z książek i innych materiałów. Brakowało mi jednak motywacji i determinacji, więc za każdym razem bardzo szybko odpadałem.

Pewnego dnia dostałam ofertę pracy jako specjalista ds. wsparcia technicznego w międzynarodowej firmie. Byłem zainteresowany tym stanowiskiem, ale wymagało ono znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym (B1). W odpowiedzi na ofertę pracy wyjaśniłam, że choć jestem na poziomie początkującym, to chętnie się poprawię i obiecałam, że jak najszybciej osiągnę wymagany poziom. I właśnie wtedy zwróciłam się o pomoc do platformy Preply.

Nauka z korepetytorem: offline czy online?

Jako początkujący, nie potrafiłem w ogóle mówić po angielsku. Musiałam jednak bardzo szybko poprawić swoje umiejętności, więc zaczęłam szukać eksperta, który pomógłby mi osiągnąć mój cel. W tamtym czasie nauka z lokalnym nauczycielem języka angielskiego była moim priorytetem. Preply pomogło mi znaleźć idealnego korepetytora na zajęcia z języka angielskiego online. Sprawdziłem filmy wprowadzające korepetytorów, ich opisy w profilu, recenzje uczniów i dość szybko wybrałem korepetytora.

Jedną z rzeczy, która najbardziej podoba mi się w Preply jest to, że pozwalają oni studentom na zmianę korepetytora, kiedy tylko jest to potrzebne. Byłam gotowa spróbować lekcji z różnymi ekspertami, zanim wybrałam tego, który najbardziej mi odpowiada. Na szczęście moje poszukiwania nie trwały zbyt długo - mój pierwszy korepetytor stał się moim idealnym.

Ostatnio próbowałem również uczyć się online poprzez Preply Space. Ku mojemu zaskoczeniu, okazało się, że lekcje online są równie skuteczne jak nauka offline. Jedyną różnicą jest to, że nie trzeba poświęcać czasu na dojazd do miejsca lekcji. Poza tym, lekcje online są jedynym sposobem na naukę z korepetytorem, który mieszka w innym mieście lub kraju.

Podczas mojej pierwszej lekcji nie potrafiłem powiedzieć nic więcej niż moje imię i wiek. W ciągu kilku tygodni poczułem się pewniej i zacząłem rozmawiać z kolegami po angielsku. W ciągu kilku miesięcy mogłem z łatwością rozmawiać z klientami na czacie! Pierwszy raz przeżyłem moment WOW, kiedy obcokrajowiec w sklepie zapytał mnie:

 • Do you speak English?

A ja bez chwili wahania odpowiedziałam:

 • Yes, I do. Jak mogę panu pomóc?

Byłam bez pracy, nie myśląc o konieczności mówienia po angielsku. I mogłam prowadzić poprawną, spontaniczną rozmowę z obcokrajowcem. Czy mam wspomnieć, że to rozpaliło mój entuzjazm do dalszej nauki?

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy w nowej pracy, dostałem awans i zacząłem wprowadzać i koordynować nowych członków zespołu. I wszystkie te rzeczy robiłam po angielsku!

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply jest jedną z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami poprzez ekskluzywny czat wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 recenzji, "Doskonały"

Najlepsze wskazówki dla uczących się języków obcych

Dla mnie najtrudniejszą rzeczą w nauce jest utrzymanie zaangażowania, zwłaszcza gdy spada motywacja. Dzięki mojemu korepetytorowi nigdy nie straciłam inspiracji i determinacji do dalszego działania.

Po pierwsze, opracował on indywidualny plan nauki oparty na moich potrzebach. Plan ten składał się z różnych typów lekcji. Czy to była lekcja gramatyki, czy też omawialiśmy film, nigdy się nie nudziłam. Poza tym mój korepetytor jest bardzo miłą i inteligentną osobą, a lekcje z nim są zawsze ekscytujące. Dlatego też, kontynuowałem z nim lekcje nawet po osiągnięciu pożądanego poziomu języka angielskiego.

Miałam też ustalony harmonogram nauki z moim korepetytorem - godzinne lekcje dwa razy w tygodniu. Zdałem sobie sprawę, że stworzenie planu i trzymanie się go jest wygodniejsze i skuteczniejsze niż ciągłe próby znalezienia wolnego czasu na lekcję. Kształtuje to nawyk uczenia się tak, że lekcje i sam angielski stają się częścią codziennej rutyny.

[subscription_form]

Podsumowując, oto moje najlepsze wskazówki, jak uczyć się języka i odnosić sukcesy:

 • Określ swoją motywację - dlaczego potrzebujesz tego języka i jak zamierzasz go używać.
 • Wyrób sobie nawyk regularnej nauki - zdecyduj, kiedy chcesz brać lekcje angielskiego i stwórz harmonogram.
 • Spraw, aby nauka języka stała się częścią Twojego codziennego życia - nie musi być nudna. Na przykład, jeśli lubisz filmy, oglądaj je w języku, którego się uczysz, z napisami lub bez.
 • Znajdź ludzi o podobnych poglądach lub korepetytora, który będzie Cię wspierał i motywował do dalszej nauki języka, nawet jeśli masz ochotę się poddać.

Podstawowymi źródłami, które pomagają mi utrzymać się na właściwej drodze i poprawiać moje umiejętności językowe dzień po dniu są:

 • Preply lekcje online z korepetytorami.
 • Reverso Context to pomocny słownik kontekstowy z mnóstwem przykładów formalnego i nieformalnego użycia języka.
 • Medium do czytania angielskich artykułów na różne tematy.

I co dalej?

Nauka angielskiego pomogła mi poczuć się pewniej w pracy. Teraz nadal pracuję w tej samej międzynarodowej firmie jako inżynier oprogramowania w dziale testów i zapewnienia jakości. Każdego dnia komunikuję się z ludźmi z całego świata w języku angielskim. Zacząłem również podróżować za granicę i uczyć się więcej o innych krajach i kulturach.

Moim następnym krokiem jest ciągłe doskonalenie mojego obecnego poziomu i opanowanie umiejętności mówienia. Jestem zdeterminowana, aby osiągnąć mój cel językowy - mówić po angielsku jeszcze pewniej i poprawniej.

Czujesz się zainspirowany? Sprawdź nasz artykuł o tym, jak poprawić swoje umiejętności mówienia po angielsku w domu.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz