• kontakt@icie.com.pl

The Importance of English: The World Language of 2020 and Beyond?

The Importance of English: The World Language of 2020 and Beyond?

Wiemy, że język angielski jest dziś najbardziej zrozumiałym językiem - na całym świecie mówi nim 2 miliardy osób.

Angielski to nie tylko najbardziej powszechny język: to także najważniejszy język, którego powinieneś się nauczyć z wielu powodów!

Strona British Council przeprowadził wywiady z sześcioma studentami języka angielskiego, aby zrozumieć, w jaki sposób kursy angielskiego wpływają na ich życie. Okazało się, że angielski jest siłą wyzwalającą: umożliwia uczącym się bycie konkurencyjnym na rynku pracy, dostęp do edukacji w college'u za granicą i zwiększa ich zdolność dostępu do informacji i budowania przyjaźni online.

Ten ważny język zmienił życie tak wielu ludzi. Może właśnie zmienić również Twoje życie.

Jeśli szukasz więcej powodów, dla których powinieneś być częścią ogromnej społeczności osób mówiących po angielsku, czytaj dalej!

5 Fascynujących faktów o języku angielskim

O języku angielskim zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego. Poniżej przedstawiamy 5 zaskakujących faktów, które pomogą Ci zrozumieć więcej o tym niesamowitym języku!

Na świecie jest 2 miliardy użytkowników języka angielskiego

Z 2 miliardy użytkowników na całym świecie, angielski jest największym językiem pod względem liczby mówców. Jest to również trzeci największy język pod względem liczby rodzimych użytkowników.

Jako najbardziej powszechny język, angielski ma moc łączenia ludzi z wielu różnych kultur, budowania relacji i zrozumienia. Po włożeniu czasu i wysiłku w naukę angielskiego, będziesz w stanie rozmawiać z około 20% ludzi na świecie.

Angielski jest językiem urzędowym w 67 krajach

To prawda, 67 krajów! W niektórych krajach, gdzie angielski nie jest najczęściej używanym językiem, nadal jest językiem urzędowym. Oznacza to, że jest akceptowany przez rząd danego kraju i często nauczany w szkołach. To spora część świata pokryta tylko jednym językiem!

Wśród tych krajów znajduje się "rdzeń Anglosfery". Należą do niej USA (z co najmniej 230 milionami rodzimych użytkowników języka angielskiego), Wielka Brytania (z 60 milionami użytkowników), Kanada (co najmniej 20 milionów), Australia (co najmniej 17 milionów) i Nowa Zelandia (4,8 miliona). Ze względu na kolonialną historię imperium brytyjskiego, niektóre kraje mają również angielski jako język urzędowy. Należą do nich Barbados, Indie, Nigeria i Cypr.

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply jest jedną z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami poprzez ekskluzywny czat wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 recenzji, "Doskonale"

Angielskie słowa używane do posiadania płci

Jeśli mówisz po hiszpańsku, niemiecku lub francusku, będziesz zaznajomiony z językami, w których rzeczowniki występują w trzech odmianach: męskiej, żeńskiej lub neutralnej. W dzisiejszych czasach angielskie rzeczowniki nie mają płci. Ale kiedyś, dawno temu, miały.

Aż do 1200 roku, zamiast używać partykuł "the" lub "a", język staroangielski miał męski partykuł "se" i żeński "seo". Językoznawcy nie są pewni, co się stało, że sprowokowało to zmianę. Jednak profesor Anne Curzan twierdzi w swojej książce Gender Shifts in the History of English że angielski stracił płeć po tym, jak przez setki lat mieszał się z wieloma innymi językami. Wiele z tych mieszanek miało miejsce w północnej Anglii, gdzie Wikingowie wywarli ogromny wpływ po inwazji w latach 700-1000.

Ponieważ angielski ma tak złożone zasady gramatyczneto całe szczęście, że nie ma dodatkowych komplikacji związanych z rzeczownikami odmiennej płci!

Jest ~171,000 słów w angielskim słownictwie

Zanim wyjaśnimy, jak głęboki jest język angielski, musimy wspomnieć - nie ma absolutnie nie ma potrzeby dla uczących się angielskiego, aby być przerażonym ilością słów. W rzeczywistości, badania pokazują, że będziesz w stanie zrozumieć ok. 65% wszystkich tekstów w języku angielskim, używając tylko 300 najczęściej występujących słów.

W czasie pisania tego tekstu, the Oxford Słownik języka angielskiego zawiera 171,476 słów. Trudno jednak stwierdzić, czy te liczby są wiarygodne, po prostu dlatego, że język angielski powtórnie użył słów z tak wielu innych języków. Zaskakująco trudne dla lingwistów jest również określenie, co "liczy się" jako całe słowo... na przykład, czy powinniśmy uwzględnić liczbę mnogą, zdrobnienia i koniugacje?

Szacuje się, że że co dwie godziny do słownika dodawane są trzy słowa.i około 1,000 słów jest dodawanych do Oxford English Dictionary każdego roku. W samym 2020 roku do słownika dodano "LOL", "awesomesauce" i "shticky", co pokazuje, jak elastyczny i zabawny stał się język.

Shakespeare dodał do języka angielskiego ponad 1000 słów

Zmiany w języku są zazwyczaj wynikiem wysiłku setek tysięcy użytkowników przez setki lat. To bardzo nietypowe, że jedna osoba jest odpowiedzialna za dużą zmianę językową, ale w języku angielskim jest jeden wyjątek - William Shakespeare.

Język angielski nie byłby taki sam bez autora słynnych sztuk, takich jak Romeo i Julia oraz Hamlet. Dzięki niemu zostaliśmy wprowadzeni do takich słów jak "samotny", "krytyk" i "uzależnienie". Ciekawi Cię, jakie słowa wymyślił Szekspir? Możesz Poznaj pełną listę słów wymyślonych przez Szekspira tutaj.

Jeśli masz ochotę na wyzwanie, spróbuj dodać Szekspira do swojej listy lektur obok tych 15 klasycznych angielskich opowieści.

6 powodów, dla których angielski jest najbardziej wartościowym językiem, którego możesz się nauczyć w 2020 roku (i później)

Znajomość języka angielskiego pozwoli Ci być częścią globalnej rozmowy na tak wiele sposobów. Poniżej znajduje się tylko pięć z powodów, dla których nauka angielskiego może zmienić Twoje życie na lepsze.

1. Angielski jest dominującym językiem w środowisku akademickim

Od 2020 r, 17 z 20 najlepszych uniwersytetów w globalnych rankingach są anglojęzyczne. Już samo to pokazuje, jak szeroko przyjęty jest angielski jako język akademicki.

Nauka angielskiego otwiera drzwi do niektórych z najlepszych na świecie szkół wyższych i uniwersytetów, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wiele z tych instytucji wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie B2. Jeśli chcesz poprawić swój angielski, aby spełnić te kryteria, możesz łatwo znaleźć korepetytora online który może ocenić Twoje umiejętności mówienia, pisania, słuchania i czytania.

Osiągnięcie poziomu B2 w języku angielskim może brzmieć jak wyzwanie, ale instytucje akademickie proszą o silny poziom dla twojego własnego dobra. Dzięki temu będziesz mógł nadążyć za zajęciami i uczyć się efektywnie, bez stresu związanego z Twoimi bariery językowe.

Najlepszym sposobem na udowodnienie swojego poziomu języka angielskiego jest uzyskanie certyfikatu od IELTS lub TOEFL egzaminów z języka angielskiego. Jeden z tych dwóch certyfikatów jest twoim złotym biletem do możliwości, nie tylko na uniwersytecie, ale także w twojej karierze.

2. Angielski jest najbardziej rozpowszechnionym językiem biznesowym

Nauka języka angielskiego sprawi, że będziesz bardziej zatrudniony nie tylko w firmach w Wielkiej Brytanii i USA, ale także w firmach na całym świecie. Badania przeprowadzone przez Cambridge English wykazały, że Angielski jest ważny dla ponad 95% pracodawcówNawet w wielu krajach, gdzie angielski nie jest językiem urzędowym.

Jeśli nie mówisz w powszechnym języku w swoim biurze, stracisz czas na budowanie więzi z kolegami. Co gorsza, możesz mieć trudności z porozumieniem się w codziennej pracy, a także z klientami i potencjalnymi klientami. Dlatego też międzynarodowe firmy zawsze poszukują kompetentnych użytkowników języka angielskiego.

Znając angielski, będziesz cenny dla każdej firmy. Zostaniesz też nagrodzony za swoją wiedzę. Jedno z badań wykazało, że biegłe posługiwanie się angielskim może zwiększyć Twoje wynagrodzenie godzinowe średnio o 28%. średnio.

Ucząc się angielskiego możesz stworzyć świetlaną przyszłość, w której będziesz mógł zarabiać i pracować niemal w każdym miejscu na świecie. Wystarczy zapytać Marca, który awansował i przeniósł się do Nowego Jorku po poprawieniu swojego angielskiego. "Dla mojej nowej pracy, musiałem być w stanie wnieść więcej niuansów do moich rozmów", powiedział. "Teraz jestem spokojniejszy, gdy biorę udział w dużych spotkaniach z innymi menedżerami, którzy pochodzą z Wielkiej Brytanii".

3. Najpopularniejsza rozrywka na świecie jest w języku angielskim

Hollywood i Netflix otworzyły nasze umysły na genialnie opowiedziane historie i niesamowitą telewizję typu must-see. Kiedy nauczysz się angielskiego, nie będziesz już musiał czytać pesky napisów z dziwnymi tłumaczeniami!

Rozrywka jest również jednym z najłatwiejszych i najbardziej zabawnych sposobów nauki angielskiego! Na przykład, możesz oglądać filmy z notatnikiem, zatrzymując się w trakcie, aby sprawdzić nowe słownictwo. Możesz też "zaciemnić" swoje ulubione postacie, zatrzymując film, gdy mówią coś ciekawego i powtarzając to dokładnie. Są to zabawne sposoby uczenia się nowych słów, jak również ćwiczyć wymowę.

YouTube jest również doskonałym źródłem do nauki języka, ponieważ 66% zawartości YouTube jest w języku angielskim. Istnieje również wiele vlogerów i kanałów poświęconych nauce języka online, takich jak Bob the Canadian, LinguaMarina i Mr Duncan. Sprawdź nasze 10 ulubionych kanałów YouTube do nauki angielskiego.

Do tego dochodzą gry online, literatura, pokazy na żywo i wiele innych... z angielskim będziesz miał dostęp do niekończącej się rozrywki.

4. Angielski jest najbardziej przydatnym językiem w podróży

Z tak wieloma osobami posługującymi się językiem angielskim, podróżowanie po świecie staje się o wiele łatwiejsze!

Jako powszechny drugi język, możesz często rozmawiać z ludźmi po angielsku, aby dowiedzieć się o swoim otoczeniu i kulturze. Znajomość choćby odrobiny angielskiego z pewnością pomoże Ci, gdy utkniesz gdzieś i będziesz musiał znaleźć lokalny dworzec autobusowy lub gdy będziesz chciał negocjować okazyjne ceny na rynku. W nagłych wypadkach może nawet uratować życie Tobie lub komuś innemu.

W wielu popularnych miejscowościach turystycznych, pracownicy hotelarscy używają języka angielskiego, ponieważ pomaga im to w prowadzeniu działalności. Są w stanie lepiej komunikować się z potencjalnymi klientami. Pomaga to również klientom znaleźć to, czego potrzebują i uzyskać wartość ich pieniędzy.

Jeśli jesteś w stanie wypełnić lukę komunikacyjną za pomocą języka angielskiego, znajdziesz podróżowanie o wiele łatwiejsze. Jeśli wybierasz się na wakacje w najbliższym czasie, zapoznaj się z tymi obowiązkowe angielskie zwroty podróżne.

5. Angielski jest językiem świata online

Ponad połowa z najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie jest w języku angielskim, co czyni go dominującym językiem w sieci. Z ponad 1 miliard użytkowników Internetu piszących po angielsku, będziesz miał dostęp do wielu rodzajów zasobów i platform edukacyjnych, aby wzmocnić swoje umiejętności.

Będziesz mieć rozrywkę dzięki filmom i filmom z YouTube. Będziesz mógł przeczytać nagłówki na The New York Times. Będziesz mógł wchodzić w interakcje z ludźmi na aplikacjach do wymiany językowej. Może nawet znajdziesz miłość dzięki aplikacjom randkowym. Internet jest tak ogromny, więc możliwości są nieograniczone!

Angielski to nie tylko zaleta dla rozrywki online. Osoby prywatne mogą rozwijać i reklamować swoje umiejętności używając języka angielskiego w Internecie, np. budując własną stronę internetową lub biorąc udział w kursie online. Międzynarodowe firmy również wykorzystują narzędzia internetowe, takie jak poczta elektroniczna i Linkedin do pozyskiwania nowych anglojęzycznych pracowników, a także Zoom do przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych online. rozmowy kwalifikacyjne.

Czy to w celu rozwoju zawodowego, czy po prostu dla zabawy, zrozumienie języka angielskiego może pomóc Ci otworzyć nowe możliwości i szanse, a wszystko to dzięki mocy Internetu.

6. Angielski jest najłatwiejszym do nauczenia się językiem na świecie

Nauka angielskiego nie jest pozbawiona trudności. Będziesz musiał walczyć z dziwną pisownią i wymową słów takich jak "pułkownik" i "chór". Jednak istnieje wiele powodów, dla których ludzie uważają angielski za najłatwiejszy ze wszystkich języków do nauki.

Na początek, Angielskie rzeczowniki nie mają płci i mają (stosunkowo!) prosty system gramatyczny. Struktury zdań są dość proste bez podstępnej morfologii. Morfologia jest wtedy, gdy słowa zmieniają się w zależności od ich funkcji w zdaniu. Na przykład, w języku angielskim nie zmienisz końcówki przymiotnika w zależności od płci rzeczownika w zdaniu, tak jak w językach takich jak hiszpański. To sprawia, że nauka rzeczowników i przymiotników jest łatwa.

Co najlepsze, istnieje nieskończenie wiele sposobów na zapoznanie się z językiem angielskim - więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego języka. Czy to poprzez telewizję, książki, internet, czy też rozmowy 1 na 1. Chłonięcie angielskiego poprzez artykuły, książki i oglądanie programów telewizyjnych takich jak te może być bardzo pomocne.

Podnieś swoje umiejętności w zakresie rzeczywistego języka angielskiego dzięki korepetycjom 1 na 1.

Nauka angielskiego staje się o wiele łatwiejsza, gdy skorzystasz z bogactwa dostępnych angielskich rozrywek, jak również ogromnej ilości zasobów edukacyjnych online. Jednak, aby uzyskać płynność szybko, trzeba dostać prawdziwe praktykę mówienia i kontakt z językiem, który naśladuje rzeczywiste użycie.

Dlatego też zalecamy naukę poprzez regularne lekcje z native speakerem. Z korepetytorem 1 na 1, będziesz mógł zacząć mówić po angielsku już od pierwszej lekcji. Będziesz miał również kogoś, kto może wyjaśnić, gdzie idziesz źle i zaoferować Ci zasoby i wskazówki, aby poprawić się każdego dnia. Z kimś, kto Cię poprowadzi i zapozna z językiem, zobaczysz postępy w krótkim czasie!

Nie ma wątpliwości, że język angielski jest ważny na wiele różnych sposobów. Jednak każdy ma swoje własne powody, aby uczyć się języka angielskiego - takie jak cel zawodowy lub możliwość rozmawiania z bliskimi w języku angielskim. możliwość rozmawiania z bliską osobą w jej języku.

Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód nauki tego międzynarodowego języka, najważniejsze jest, abyś pamiętał o swoim celu i regularnie ćwiczył. Tylko wtedy zaczniesz dostrzegać niesamowite korzyści, jakie język angielski ma do zaoferowania.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz